full screen background image
Gümüldür Mavi Deniz Otel

Gümüldür Mavi Deniz Otel

www.gmdotel.com

Rezervasyon Formu
Otelimiz Hakkında Yorumlar

Gümüldür Mavi Deniz Otel Aktiviteler
Gümüldür Mavi Deniz Otel ,Otelimiz denize sıfır konumda olup kendi özel beach plajımız bulunmaktadır.
İsteyen misafirlerimiz plajımızda bulunan su sporlarından extra olarak yararlanmaktadırlar.Gümüldür Mavi Deniz Otel ,
Gümüldür de bulunan Aqua Park a sadece 800 m mesafede bulunmaktadır. Bölgenin en popüler gece pazarına 300 m
( gece pazarının uzunlugun yaklaşık 1 km dir ) mesafededir. Otelimiz Ege bölgesinin dünyaca tanınmış olan Efes Antik Kentine 41 km ,
Meryem Ana Kilisesine 43 km ,Şirince Köyüne 40 km ,Asyanın en büyük Aqua parkı olan Adaland e 38 km ,Kuşadasına 49 km ,
Seferihisar Sıgacık a 41 km ,Çeşmeye 89 km , Alaçatıya 76 km ve İzmir e sadece 44 km mesafede olup Gümüldür Mavi Deniz Otel
Eğe Bölgesinin tanınan en popüler merkezlerinin tam ortasında bulunmaktadır.


Efes Antik Kenti : Gümüldür’e 41 km mesafedeKİ Selçuk ilçesindedir.  Burada görebileceğiniz yerler:
Buradaki ünlü Efes Antik kentinde görebileceğiniz yerler:Artemis Tapınağı, Celsus kütüphanesi, Meryem Ana evi, Yedi uyurlar, İsa Bey Camii, Hadrian Tapınağı, Domitian Tapınağı, Serapis Tapınağı,, Meryem Kilisesi, St. Jean Bazilikası, Yukarı Agora ve Bazilika, Oktagon, Odeon, Prytaneion (Belediye Sarayı) Mermer Cadde, Domitianus Meydanı, Magnesia Kapısı (Üst Kapı) ve Doğu Gymnasiumu, Herakles Kapısı, Mazeus Mitridatis (Agora Güney) Kapısı, Anıtsal Çeşme, Traianus Çeşmesi, Heroon, Yamaç Evler, Büyük Tiyatro, Saray Yapısı, Stadyum Caddesi, Stadyum ve Gymnasium, Tiyatro Gymnasiumu, Agora, Hamam ve Umumi Tuvalet, Liman Caddesi, Liman Gymnasiumu ve Liman Hamamı, St. John Kalesi.

Şirince Köyü ( Çirkince ) : Gümüldür’e 40, Selçuk’ a 8 km mesafededir. 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1800 haneli bir Rum kasabasıydı. 1923’ teki mübadele sonucu Rumların ayrılmasıyla Kavala’nın Müştiyan ve Somokol köylerinden gelenlerle iskan edilmiştir. Köy içinde iki Rum kilisesi bulunmaktadır. Mimarisini aynen koruyan ve üzüm bağları ile çevrili köyde meyve şarapları yapılmaktadır.

Kuşadası : Aydın şehrine bağlı bu turistik ve tarihi ilçe Gümüldür’e 49 km mesafededir.

Çeşme-Alaçatı : Gümüldür’e 89 km mesafede olan Çeşme, İç ve dış turizm açısından ülkemizin sayılı merkezlerinden biridir. Yarımadanın ilk antik yerleşim yeri olan Ildırı (Erythrai), ilçenin görülmeye değer tarihi zenginliklerinden biridir.